Škola se nalazi na Senjaku u zasebnom delu vile u Suvoborskoj ulici broj 21.Ministarstv o prosvete je verifikovalo školu u martu 2005. godine.

Pored stručnih znanja prvenstveni cilj je kvalitetna i strateška priprema učenika za evropsko razmišljanje i obrazovanje, kako bi se ravnopravno uključili u sve integracione procese Evropske zajednice.

Nastava će se odvijati na srpskom jeziku, a pojedini stručni sadržaji u završnim razredima i na engleskom i nemačkom jeziku.

Učenici finansijskog smera upoznaju suštinu, ulogu i značaj monetarnih institucija, banaka i finansijskih tržišta. Obučavaju se za kontrolu finansijske dokumentacije i praćenje kretanja finansijskih sredstava u firmama, kao i za planiranje i ekonomično korišćenje tih sredstava.

Škola je predviđena za dve kategorije učenika:

• one koji žele po završetku srednje škole da steknu dovoljno kvalitetnog znanja i sposobnosti za direktno uključivanje u proces rada ili vođenje malih i srednjih firmi,
  • za dalje stručno usavršavanje i istraživanje kroz studije i druge oblike obrazovnog sistema.

Pored redovne nastave, učenicima je omogućena vanredna nastava, konsultacije, prekvalifikacija i dokvalifikacija. Posebne pogodnosti u smislu prilagođavanja nastave obezbeđene su aktivnim sportistima.

ŠKOLA ZA RODITELJE

ČETVRTAK 16-18 H

DODATNA POMOĆ RODITELJIMA U SAVLADAVANJU PROBLEMA ADOLESCENCIJE I PROBLEMA MODERNOG DOBA

POSLE DUGOGODIŠNJEG ISKUSTVA I USPEHA U RADU SA DECOM SA POSEBNIM POTREBAMA OD SEPTEMBRA 2018. FORMIRA SE POSEBNA GRUPA ZA RAD SA NJIMA!

DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO

ŠKOLA SA SAVEZOM PRONALAZAČA SRBIJE POSLEDNJE DVE GODINE REALIZUJE PROJEKAT "DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO I INOVACIJE" U VIŠE OPŠTINA.

MANASTIR TUMANE

VERIFIKACIJA

REŠENJA MINISTARSTVA PROSVETE BROJ 022-05-96/2004-03 od 14.3.2005.,4.8.2008., 8.8.2014., 18.7.2016.