Škola se nalazi na Labudovom brdu u zasebnom delu izdvojenog objekta OŠ Vladimir Rolović - ul. 17. oktobra broj 108, u lepom zelenom okruženju. Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије verifikovalo je školu u martu 2005. godine. Škola ostvaruje curriculum Министарствa просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, u osnovi nacionalnog tipa sa standardima kvaliteta YU ISO 9001 (kvalitet MILANKOVIĆ) u samom postupku osnivanja. Po završetku škole učenik stiče pravo upisa na odgovarajuće fakultete u zemlji i inostranstvu. Srednjoškolsko školovanje traje četiri godine i realizuje se kroz redovnu nastavu, vanredno školovanje, prekvalifikaciju, dokvalifikaciju, a predviđeni su smerovi: ekonomski tehničar i finansijski tehničar.

Pored stručnih znanja prvenstveni cilj je kvalitetna i strateška priprema učenika za evropsko razmišljanje i obrazovanje, kako bi se ravnopravno uključili u sve integracione procese Evropske zajednice.

Nastava će se odvijati na srpskom jeziku, a pojedini stručni sadržaji u završnim razredima i na engleskom i nemačkom jeziku.

Učenici finansijskog smera upoznaju suštinu, ulogu i značaj monetarnih institucija, banaka i finansijskih tržišta. Obučavaju se za kontrolu finansijske dokumentacije i praćenje kretanja finansijskih sredstava u firmama, kao i za planiranje i ekonomično korišćenje tih sredstava.

Škola je predviđena za dve kategorije učenika:

• one koji žele po završetku srednje škole da steknu dovoljno kvalitetnog znanja i sposobnosti za direktno uključivanje u proces rada ili vođenje malih i srednjih firmi,
  • za dalje stručno usavršavanje i istraživanje kroz studije i druge oblike obrazovnog sistema.

Pored redovne nastave (koja će biti klasična i celodnevna), učenicima je omogućena vanredna nastava, konsultacije, prekvalifikacija i dokvalifikacija. Posebne pogodnosti u smislu prilagođavanja nastave obezbeđene su aktivnim sportistima.

DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO

ŠKOLA SA SAVEZOM PRONALAZAČA SRBIJE POSLEDNJE DVE GODINE REALIZUJE PROJEKAT "DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO I INOVACIJE" U DESETAK OPŠTINA BEOGRADA (PALILULA,ZVEZDARA,VRAČAR,SAVSKI VENAC,SURČIN...),VOJVODINE (BAČ,BAČKI PETROVAC, BAČKA PALANKA,BEOČIN,TITEL,BEČEJ),MIONICI,A POČETKOM MAJA 2018. I U VRBASU.

MANASTIR TUMANE

XVII Međunarodni sajam inovacija, kooperacija i preduzetništva

U okviru štanda Saveze pronalazača Srbije, EVROPSKA POSLOVNA ŠKOLA učestvovala je na XVII Međunarodnom sajmu inovacija, kooperacija i preduzetništva u Zrenjaninu 25.-27. avgusta 2016. godine.

Održana manifestacija "Savske vatre"

EVROPSKA POSLOVNA ŠKOLA učestvovala na manifestaciji "Savske vatre", održanoj 2.-3.jula 2016. godine na obali Save kod Beogradskog sajma.